Bamboo planları içinde powershell task çalıştırmak ve hedef sunucuda zip arşivi açmak

Merhaba, bir projenin deploy sürecinde hedef sunucu üzerinde bulunan zip dosyasını istediğim yeni bir klasör içine çıkartmam gerekti. Aynen şöyle yaptım.

 • Öncelikle ilgili bamboo planımı seçtim ve configure plan menüsüne tıkladım. (Şekil 1)
Şekil 1. Bamboo Configure Plan
 • Açılan sayfada sol menüde Default Job umu seçtim. (Şekil 2)
Şekil 2. Bamboo Plan Configuration Seçimi
 • Tab lar içinde Tasks seçimini yaptım ve Add Task butonuna tıkladım (Şekil 3)
Şekil 3. Bamboo Tasklarının Seçimi ve Yeni task ekleme
 • Açılan modal da arama kısmına powershell ya da script yazıp arayın ve açıklamasında Execute a script yazan task tipini seçin (Şekil 4)
Şekil 4. Bamboo powershell ya da diğer scriptleri task olarak eklemek
 • Eklediğiniz scripti seçin (Şekil 5)
Şekil 5. Bambo da çalıştırılacak script alanı
 • Açıklamasını yazın, Interpreter kısmında Windows Powershell seçin Script Location değerini Inline yapın ve aşağıdaki kodu girin
powershell.exe -c "Expand-Archive -Path "\\{0}\{1}\{2}\{3}\{4}.zip" 
        -DestinationPath "\\{0}\{1}\{2}\{3}"
      	xcopy /s /e /t ""

{0} sunucu domaini
örnek: \\mustafaerdogmus.com
{1} sunucuda ki hangi disk sürücüsü
örnek D$
{2} varsa alt dizin
örnek inetpub
{3} varsa bir alt dizin daha
örnek wwwroot
{4} zip dosyasının ismi uzantısıyla birlikte
örnek test.zip

powershell.exe -c "Expand-Archive -Path "\\test.mustafaerdogmus.com\D$\inetpub\wwwroot\TEST\test.mustafaerdogmus.com\wwwroot\lib\test.zip" -DestinationPath "\\test.mustafaerdogmus.com\D$\inetpub\wwwroot\TEST\test.mustafaerdogmus.com\wwwroot\lib\""
	xcopy /s /e /t ""

çalıştırdığımızda projeniz her publishi tetiklendiğinde zipten çıkarma taskı da çalışacaktır. ve belirtiğiniz klasörde zipin çıkmış halini görebilirsiniz.

admin | Ekim 8, 2021

Yorumunuz

HİZMETLERHİZMETLER

BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI

İş hayatında başarı; iyi analiz edilip planlanmış, doğru yönetilen, değişen gelişen taleplere cevap verebilen, verimliliği attıran bir teknolojik yapı ile mümkün oluyor. Zor rekabet ortamında siz de katma değer sağlayacak çözümleri hedefleyerek, bilgi teknolojilerinin doğru kullanılması ve sağladığı fayda ile gücünüzü arttırmalısınız.

Bu farkındalık ile geniş bir yelpazede Bilgi Teknolojileri danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Proje yönetimi, yazılım geliştirme, sistem analizi ve yönetimi, veri yönetimi, veri yedeklemesi, network yönetimi, bakım destek yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Firmanıza bilgisayar ya da bilişim ile ilgili sorunlar yaşadığında anında çözüm üretebilecek bir danışmana ihtiyacınız olursa iletişime geçebilirsiniz. 12 yıllık donanım, sistem ve yazılım sektörü tecrübelerimle sorununuza çözüm üretebilirim.

Bilgi Teknolojisi Danışmanlığı Nedir

Aslında bu bir meslek adıdır. Yaptığı iş ise büyük firmalar ile teknoloji üreten ve dağıtan firmalar arasında köprü görevi gören istihdam edilmesi büyük işletmeler için kaçınılmaz olan bir meslek türüdür. IT¹ uzmanları şirketlerin, bilişim ve teknoloji alanındaki sorunlarını tespit ederek, teknolojik imkanlar ve yetenekler sayesinde sorunlara çözüm bulur, ihtiyaçları karşılar. Bu özellikleri itibariyle IT Uzmanları, bilişim araçlarınasistemlere, teknolojik gelişmelere hakimdir ve açıktır.

¹ Information Technology (Bilgi Teknolojisi) Uzmanı

HİZMETLERHİZMETLER

NELER YAPABİLİRİM ?

e-Ticaret Sistemi

         İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.
e-ticaret hedeflerinizi gerçekleştirme sürecinde rekabet gücünüzü artırmak, gelişmiş çözümler üretmek, teknik konularda zaman kaybetmenizi önlemek hedeflerim arasındadır.

          e-Ticaret sitelerinde ki en önemli noktalardanbiri google, yandex gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmetlerin ve satışını yaptığınız ürünlerin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

Web Sitesi Yapımı

                Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum. Yaptığım web siteleri, program ile güçlendirilir. Bu sayede dilediğiniz zaman ürün ekleme, çıkarma, iletişim bilgilerini değiştirme vb. işlemleri yönetim panelinde gerçekleştirebilirsiniz. Web site yapımında ki en önemli nokta google, yandex gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kurumsal Veri Yedekleme Planı

 1. Hard disk ya da bilgisayar arızalandığın da verilerinize güvenle ulaşabilir misiniz?
 2. Müşteri bilgileri, muhasebe kayıtları vb. verilere, “hard disk arızalandığında”, nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz ?

  İşte bu soruların cevaplarını bulamıyorsanız bir yedekleme çözümünüz yok demektir. işletmeniz veri kaybına uğradığında bunun işletmenize olan maliyeti çok büyük olacağını da başınıza gelmeden bilemeyeceksiniz.

  Örneğin muhasebe kayıtlarınızın veya müşteri bilgilerinizi tuttuğunuz hard disk arızalandığında, bu hard disk içindeki bilgilere ulaşmanız için veri kurtarma hizmeti veren firmaları araştırmaya başlamalısınız. Size bilgilerinizi kurtarmak için verecekleri fiyat 3 bin TL den başlayıp on binlerce TL ye çıkacağını göreceksiniz.

  Küçük ve orta ölçekli İşletmeler için bilgi depolamanın önemi gün geçtikte artmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak bir işletmenin en önemli hedeflerinden biridir. Bunun yanında mevcut müşterileri de kaybetmemek hedefler arasındadır. Veri kaybı yaşandığında satış kayıpları, maddi kayıplar, zaman kayıpları en üst safhaya çıkar.

  Böyle durumlarla karşılaşmamak için işletmenizde bir veri yedeklemesi sisteminin kurulu olması gerekir.

  Veri koruması konusunda Uygulamalı Danışmanlık hizmeti almak isterseniz ulaşabilirsiniz. Verileriniz aynı anda 2 ve daha fazla diske kayıt edilecek teknolojiye sahip olacaksınız. Harddiskinizin biri yansa bile içiniz rahat olacak… Çünkü diğer diskler içinde aynı verilerinizin kopyası otomatik alınmıştı…

Web Siteniz Neden Mobil Dostu Olmalı?

            İnternet kullanımının yaklaşık %60 ı, mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Web siteniz mobil cihazlara uygun olarak yapılmamışsa, ya gelen müşteri anında sitenizi terk eder, ya da aramalarda bulamayacağı için hiç  girmez. Bu durum yüzlerce müşteriyi kaçırıyor olabileceğinizin göstergesidir. Google, yandex vb. arama siteleri telefon, tablet gibi cihazlara uyumlu olmayan siteleri artık arama sonuçlarında yer vermiyor. 

Web sitenizin Mobil cihazlara uyumlu olması demek, mobil cihazlar üzerinden Web sitenize girildiğinde, web sayfalarının eksiksiz ve kolay görüntülenebilir olması demektir. İnternet üzerindeki kullanıcı trafiğinin %60’sından daha fazlası akıllı telefonlar, tabletler gibi mobil cihazlarla gerçekleşmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarla berabermobil cihazlar internet kullanımında masaüstü cihazları geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıllarla beraber mobil cihazlar internet kullanımında masaüstü cihazları geride bıraktı. Kaynak.

mobiletraffigrow

Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı sürekli artıyor. 2018 yılında mobil internet trafiğinin %61,2 oranında artması bekleniyor. Kaynak.

Behold appear first, kind all i saying fowl man itself moved which every open shall moved subdue appear.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 •  Contabile computer 100% responsive design
 •  Contabile laptop 100% responsive design
 •  Contabile tablet 100% responsive design
 •  Contabile smartfon 100% responsive design

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

E-COMMERCE

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

Creative Ideas

Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

HİZMETLERHİZMETLER

Çocuklara Kodlama Öğretimi

5, 6 , 7 , 8. sınıf 60 Adet öğrenci kodlama eğitimini labaratuar ortamında ana dilimiz Türkçe olarak, herhangi bir yabancı dile (ingilizce) ihtiyaç duymadan 5-7 hafta arasında programlamanın kodlamanın temellerine sağlam şekilde giriş yaptılar.

Kodlama Nedir?
Bilgisayar yazılımları oluşturmak için kullanılan elektronik dile, kodlama denir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak da tanımlanır. “Yeniçağın alfabesi” olarak önemi her geçen gün artan kodlamanın, yazılımlar üretmek, uygulamalar oluşturmak ve web sitesi yapmak gibi çağımızın bilgi ve iletişim teknolojilerini yönlendiren alanların temeli olarak öne çıktığını görüyoruz.
Kodlama Neden Önemli?
İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, gelişmiş ülkeler geleceğe yönelik yeni stratejiler geliştirmeye başladılar. Bunlardan  en önemlisi teknoloji ile paralel gelişmekte olan yazılımdır. Yazılım günümüzde hayatımızın her alanında gerekli duruma geldi. Bunun farkında  olan ülkeler  eğitim sistemlerinde temel baz alarak “Her kademe Kodlama Dersi” eklediler.
Değişen üretim şekillerine ayak uydurmak ve üreten dünyanın aktif bir üyesi olmak için kodlama dilini bilmek vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Dünyanın önde gelen endüstrileşmiş ülkelerinin eğitim müfredatlarını değiştirerek karşılamaya ciddi bir şekilde hazırlandıkları “yeni sanayi devrimi” Endüstri 4.0’da yer alabilmek için en temel becerilerden biri kodlama olarak öne çıkıyor. Kodlama becerilerini erken yaşta edinen bireyler, gelecekte üretim şekilleri başta olmak üzere hayatın her alanında kendini hissettirecek Endüstri 4.0’a hazır olarak yetişiyorlar.
Erken Yaşta Kodlama Öğrenmek Başarıyı Getiriyor
Gelecekte kodlamanın yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası olacağı öngörülse de, aslında kodlama günümüzde de büyük önem taşımaktadır. Dünya çapında internet girişimcileri ve teknoloji üreten şirketleri kuran başarılı insanların erken yaşlarda kodlama becerisi edinmiş kişiler olması dikkat çekicidir.
Erken yaşta kod yazmaya başlayan ve girişimiyle dünya çapında bir başarı elde eden, sosyal medyada en çok kullanılan uygulama olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kod yazmayı 9 yaşında öğrenmiştir. Dünyanın en başarılı girişimcileri arasında sayılan Bill Gates ise ilk programını 13 yaşında yazmıştır.
Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden biri olan Steve Jobs; “Bence bu ülkede herkes bilgisayar programlamayı öğrenmeli. Bir bilgisayar dili öğrenmeli. Çünkü bu, insana nasıl düşüneceğini öğretiyor. Ben bilgisayar bilimini bir sosyal bilim olarak görüyorum. Bu herkesin öğrendiği bir şey olmalı.” diyerek kodlamanın öneminden bahsetmiştir.
Kodlamanın Erken Yaşta Öğrenilmesinin Avantajları Nelerdir?
Kodlama (veya bilgisayar programlama) yeni bir okuryazarlık türüdür. Yazı yazmak düşüncenizi organize etmeye ve fikirlerinizi ifade etmeye yardımcı olurken, kodlamada da aynı şey geçerlidir.
Erken çocuklukta kodlama eğitimi ile çocukların aritmetik ve okuryazarlık gelişimleri desteklenir
Dijital çağda doğan çocukların dijital makinelere ve hayat tarzına uyum sağlamaları bir önceki nesle göre daha kolaydır. Çocuklara erken yaşta programlama eğitimi verildiğinde; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme becerileri kazanırlar. Bu özelikte bireylerin yetişmesi sadece bilgisayar, yazılım alanında değil, tüm alanlarda fark yaratır. Erken çocuklukta kodlama eğitimi çocuklara, Türkçe, matematik gibi alanlarda ve günlük hayatta karşılaştıkları problemlerde, olaylar arasında ilişki kurup daha kısa sürede anlama ve sorunu çözebilme becerilerini kazandırır.
İlkokulda Kodlama Eğitimi Çocuklara Ne Gibi Katkılar Sağlıyor?
Kodlama çocuklara sadece teknoloji becerileri değil; problem çözme, iletişim kurma, takım çalışması, planlama, karar verme, değerlendirme, yaratıcılık ve kritik düşünme gibi hayatın her alanında faydalı olacak, hem bugünün hem de yarının mesleklerini yapmak için gerekli olan birçok beceriyi geliştirme olanağı da sunar.

Çocuklar neden kodlama eğitimi almalı?
Çocuğunuzun erken yaşta kodlama eğitimi alması için pek çok önemli neden bulunuyor.

 • Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.
 • Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.
 • 2020 yılı itibari ile ABD’de mühendis yetersizliği nedeniyle 1 milyon boş teknik iş pozisyonu olacak. Türkiye için bu konuda yapılmış bir araştırma yok ama iş ilanlarına göz attığınızda programlama yavaş yavaş tüm işlerin tanımlarında kendine yer başlıyor diyebiliriz.
 • Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki öngörülen yeni işlerin  yüzde 60’ı bilgisayarla ilişkili olacak.
 • Kod yazma çiftçilikten  hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kullanılabiliyor.
 • Bilgisayar mühendisliği yeni mezunlar arasında en çok kazandıran işlerden biri.
 • Kodlama aynı zamanda en yeni liberal sanatlardan. Liberal sanatlar insanları hayata hazırlamak ve öğrencilere etraflarındaki dünyayı daha iyi anlamaları konusunda yardım etmek üzere tasarlanıyor. Kodlama ise dijitalleşen hayatta dünyadaki olup biteni anlama adına giderek daha kıymetli hale gelecek bir alan.

HİZMETLERHİZMETLER

Kurumsal Veri Yedekleme Planı

Kurumsal Veri Yedekleme Planı

 1. Hard disk ya da bilgisayar arızalandığın da verilerinize güvenle ulaşabilir misiniz?
 2. Müşteri bilgileri, muhasebe kayıtları vb. verilere, “hard disk arızalandığında”, nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz ?

  İşte bu soruların cevaplarını bulamıyorsanız bir yedekleme çözümünüz yok demektir. işletmeniz veri kaybına uğradığında bunun işletmenize olan maliyeti çok büyük olacağını da başınıza gelmeden bilemeyeceksiniz.

  Örneğin muhasebe kayıtlarınızın veya müşteri bilgilerinizi tuttuğunuz hard disk arızalandığında, bu hard disk içindeki bilgilere ulaşmanız için veri kurtarma hizmeti veren firmaları araştırmaya başlamalısınız. Size bilgilerinizi kurtarmak için verecekleri fiyat 3 bin TL den başlayıp on binlerce TL ye çıkacağını göreceksiniz.

  Küçük ve orta ölçekli İşletmeler için bilgi depolamanın önemi gün geçtikte artmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak bir işletmenin en önemli hedeflerinden biridir. Bunun yanında mevcut müşterileri de kaybetmemek hedefler arasındadır. Veri kaybı yaşandığında satış kayıpları, maddi kayıplar, zaman kayıpları en üst safhaya çıkar.

  Böyle durumlarla karşılaşmamak için işletmenizde bir veri yedeklemesi sisteminin kurulu olması gerekir.

  Veri koruması konusunda Uygulamalı Danışmanlık hizmeti almak isterseniz ulaşabilirsiniz. Verileriniz aynı anda 2 ve daha fazla diske kayıt edilecek teknolojiye sahip olacaksınız. Harddiskinizin biri yansa bile içiniz rahat olacak… Çünkü diğer diskler içinde aynı verilerinizin kopyası otomatik alınmıştı…

Dijital Veriler ve HDD ler İle İlgili Tavsiye Bilgiler

Hard Disk (HDD) Nedir ?

Verilerimizi kalıcı olarak saklamak için kullanılan bir saklama birimidir. Sabit disk döner bir mil üzerine sıralanmış, metal veya plastikten yapılma ve üzeri manyetik bir tabaka ile kaplı plakalar ve bu plakaların alt ve üst kısımlarında yerleşen okuma/yazma kafalarından oluşur. Veriler sabit diskteki bu manyetik tabakalar üzerine kaydedilir. Verilerin kaydedilmesinde mıknatıslanma mantığı kullanılır. Mıknatısın iki kutbu dijital olarak 1 ve 0 ‘ı temsil eder. Verilerimiz böylece küçük mıknatıslar halinde bu manyetik ortamlara yazılırlar. Bu manyetik tabakaların üstü dairesel çizgilerle örülüdür. Bunlara iz (track) denir.

Sabit disk’te birden fazla plakalar üst üste dizilmiştir. Bu plakaların hem alt hem de üst tarafına bilgi yazılabilir. Herbir plaka üzerinde altlı-üstlü yerleşen ve herbirinin ortadaki mile uzaklığı aynı olan izlerin oluşturduğu gruba silindir ismi verilir. Sabit disk üzerinde herbir yüz bir kafa tarafından okunmaktadır. Bu nedenle kafa ve yüz aynı terime karşılık gelir. İz yapısını pasta dilimi şeklinde bölünmesiyle oluşan ve sabit disk üzerinde adreslenebilir en küçük alana denk gelen parçaya ise sektör (Sector) adı verilir ve bir sektörün barındırabileceği veri miktarı 512 byte uzunluğundadır. Bu sektör, kafa ve izler sabit diskte verinin adreslenmesi için kullanılırlar.

Hard disk Alırken nelere dikkat edilmeli? 

1-Depolama Kapasitesi
2-Dönüş Hızı
3-İz başına sektör sayısı
4-Erişim süresi
5-Dahili veri transferi
6-Kullanılan arabirim(ATA ,SATA ,..)

Hard disk Kullanımında dikkat edilecek hususlar?

1-Bilgisayar Kasasının en alt kısmına monte edilmeli.
2-Bağlantı uçları (Power ile IDE) kırmızı renkli uçları birbirine dönük olmalıdır.
3-Harddisk sanal olarak en az ikiye bölünmelidir.
4-Darbelerden kaçınılmalıdır.
5-Çalışırken kesinlikle hareket ettirilmemelidir.
6-Kapaklarının vidaları gevşetilmemelidir.
7-Jampır ayarlarının uygunluğu kontrol edilmelidir.

Bu bölüm ev kullanıcıları için tavsiye bilgilerdir

Harici harddisk nasıl kullanılır, harici harddisk kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Harici harddisklerin kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Hassas ve çabuk arıza yapabilen cihazlardır. Bunları kullanırken gerekli özeni göstermezseniz ne kadar kaliteli ve pahalı bir model almış olursanız olun arıza ve problemler kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle harici harddisklerin bakımı konusuna değinmek istiyoruz. Harici harddisklerin bakımı da dahili harddisklerin bakımına benzer. Düzenli olarak hatalara karşı denetlenmeleri ve defrag işlemi de denilen birleştirme işleminin yapılması oldukça faydalı olacaktır. Çoğu kullanıcı için zaman kaybı gibi görülen bu bakım işlemleri aslında harici harddisklerini arızalardan koruyan ve performansını arttıran oldukça önemli ve gerekli işlemlerdir. Bunları periyodik olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde harici harddiskleri çalıştırırken sarsmamaya ve düzgün bir yere sabitlemeye özen göstermelisiniz. Buradaki düzgün yerden kasıt fazla nemli olmayan, aşırı sıcak veya soğuğa maruz kalmayacağı, dış darbelere karşı korunaklı bir yerdir. Çünkü harici harddisklerin en hassas olduğu ve arızaya açık olduğu anlar çalıştıkları anlardır. Bunun yanı sıra düzgün bir elektrik tesisatı kullanmanız da oldukça önemli bir konudur. Elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları ülkemizde sıklıkla karşılaşabildiğimiz durumlardır. Bunlara karşı hazırlık ve önlemini almış olmak gereklidir. Tüm elektronik eşyalar için geçerli olan bir durumdur bu. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da harici harddisklerin bilgisayara bağlanması ve bağlantının kesilmesidir. Bazı harddisk modellerinin üzerinde power tuşu bulunur. Tavsiyemiz aldığınız harici harddiski kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu tamamen okuyun. Nasıl bağlanıp nasıl sökülmesi gerektiğine dair tüm detayları bu kılavuzlarda fazlasıyla bulabilirsiniz. Özellikle bu cihazların sökülmesi sırasında bazı dosya sistemine zarar veren problemler ortaya çıkabiliyor. Bu aygıtların bağlandıkları bilgisayardan düzgün şekilde ayrılmaları oldukça önemli. Direk bağlantı kablosunu sökmek yerine donanımı güvenle kaldırma işlemi veya harddiskin üzerindeki power tuşundan önce enerjiyi kesmek doğru olan çıkarma yöntemleridir. Mutlaka bunları kullanınız.

Kullanım amaçlarına göre bir harici harddisk nasıl kullanılır?

Bir harici harddisk nasıl kullanılır sorusuna cevap aramadan önce harici harddiski ne için kullanacağınızı tespit etmeniz gerekir. Zira harici harddisk kullanılacağı amaca göre farklı şekillerde kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse, sunum yapmak için kullanılacak olan bir harici harddisk sadece sunum yapılacağı zaman diliminde aktif olarak kullanılmaktadır. Arşiv olarak kullanılan bir harici harddisk ise arşive her ihtiyaç duyulduğunda, belki de her gün birkaç saat aktif şekilde kullanılacaktır. Kullanım sıklıkları dışında elbetteki harici harddisklerin veri depolama, veri yedekleme ve veri transferi yapmak amacıyla tercih edildikleri yönünde bir genelleme yapabiliriz. Veri depolama, genel olarak sadece tek bir kopyası olan verinin harici harddiskte muhafaza edilmesine denir. Veri yedekleme, maddi ya da manevi açıdan önem arz eden verilerin kopyalarının harici harddiskte muhafaza edilmesine denir. Önem verilen verilerin kendileri hasar görür, silinir ya da kaybolursa harici harddisklerdeki yedekler sayesinde veri kaybının önüne geçilmiş olur. Veri transferi ise bir bilgisayar ortamından harici harddiske kesilip ya da kopyalanıp yapıştırılan bir verinin, harici harddiskten başka bir bilgisayar ortamına aktarılmasına denir. Sonuç olarak hemen hemen her veri hareketi için harici harddisk kullanılmaktadır diyebiliriz.

Şirketler bünyelerinde büyük boyutlarda dijital verileri barındırmaktadırlar. Müşteri Bilgileri, Ürün Bilgileri, Muhasebe Bilgileri, Üretilen İçerikler (resim,video,metin). Herhangi bir arıza durumunda ise bir dosyanın yedeğini bir başka  harici diske yedekleyerek veri kaybına önlem alınmakta. Yedek dosyalar diske sığmamaya başladığında yeni bir disk satın alınıp, aynı dosyalar birden fazla diske kopyalanmakta, aynı veriler farklı sürümlerde farklı disklerde saklanmakta.  Bu durum veri boyutu büyüdükçe yönetilemez bir hale gelmektedir.
Günümüzde bilgi depolamanın önemi giderek artmaktadır. Bilgi depolanması maliyetli görünse de depolanan bilginin kaybedilmesi daha büyük maliyetlere yol açmaktadır. Bu gibi durumlarda alternatif bir sürü çözüm bulunmaktadır. Siz veri boyutu büyüdükçe yönetilmez olan veri yedekleme yönteminizden vazgeçip daha teknolojik ve zahmetsiz teknik detayların tarafımdan yapıldığı otomatik yedekleme sistemi ile tanışmak isterseniz detayları konuşmak için tarafıma ulaşmanız  yeterli olacaktır.

HİZMETLERHİZMETLER

Web Sitesi Yapımı

Web Sitesi Yapımı

                Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum. Yaptığım web siteleri, program ile güçlendirilir. Bu sayede dilediğiniz zaman ürün ekleme, çıkarma, iletişim bilgilerini değiştirme vb. işlemleri yönetim panelinde gerçekleştirebilirsiniz. Web site yapımında ki en önemli nokta google, yandex gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

Şirket Sitesi Yaptırmak İstiyorum

İşletmenizin  internet sayesinde tüm dünyaya duyurmak, yeni müşteriler kazanmak günümüzde olmazsa olmazdır. Cironuzu ikiye katlayabilecek kapasiteye sahiptir. Yeni bir site yaptırmak veya şirketinizin mevcut sitesini yenilemek istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Tanıtım Sitesi Yaptırmak İstiyorum

Şahıs olarak vasıfsız insanlardan ayrılan bir mesleğe sahip olan insanlar yaptıkları mesleğe dair bilgi paylaşımlarını, tanıtımlarını, referanslarını, portfolyolarını artık internet ortamında yayınlamaktalar. Örneğin; doktorlar, avukatlar, veteriner hekimler, özel ders veren öğretmenler, psikologlar, fotoğrafçılık, yazarlar, sanatçılar, siyasetçiler, akademisyenler diyetisyenler … internet ortamında ve sosyal medyada mesleklerine dair paylaşımlar yapmaktalar. Ve bir web sitesine ihtiyaç duyarlar. Sizde böyle bir kişisel web sayfanız olmasını isterseniz memnuniyetler yardımcı olurum.

Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

HİZMETLERHİZMETLER

e-Ticaret Sistemleri

e-Ticaret Sistemi

         İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.
e-ticaret hedeflerinizi gerçekleştirme sürecinde rekabet gücünüzü artırmak, gelişmiş çözümler üretmek, teknik konularda zaman kaybetmenizi önlemek hedeflerim arasındadır.

          e-Ticaret sitelerinde ki en önemli noktalardan biri google, yandex gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmetlerin ve satışını yaptığınız ürünlerin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

E-Ticaretin yararları

       E-Ticaret internet ortamında müşterilerin gerçek ya da sanal ürünleri dijital para (eft-havale-kredi kartı) karşılığında satın alması&kiralaması işlemidir. Kısaca tanımlanacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz. Yararlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz…

 1. Firmanızın internet üzerinden müşterilerine satış yapabileceği 7/24 açık bir şubesi olur. Siz uyursunuz şubeniz çalışmaya devam eder.
 2. Bu şube güvenli ödeme yöntemleriyle çalışacağı için para kaybınız olmaz.
 3. Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti yüksek bir işletmeyseniz ürünü pazarlamanız daha kolaylaşır. Siz müşteri aramazsınız müşteri sizi bulur.
 4. Sanal mağazanız , maddi yükünüzü azaltılabilir.
 5. Ürünlerinizi satabileceğiniz maliyeti düşük ve her an ulaşılabilir bir mağazaya sahip olursunuz
 6. Ürünler hakkında detaylı bilgiler sunabileceğiniz bir platformdur.
 7. Stokta ürün bulundurmayarak talebe göre satış yapabilirsiniz
 8. Sadece bulunduğu şehirde değil tüm Türkiye ve Dünyada yeni müşteri bulma imkanı yüksektir.
 9. Ulaşılabilirliği tek tıklama uzaktadır. Ve daha bir sürü fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

  Eticaretiniz varsa firmanızın 7/24 açık bir şubesi var demektir.

Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

BenimleBenimle

İletişime Geçin

İletişme Geçin

Sağ tarafta bulunan form üzerinden direk bana ulaşabilirsiniz…

Adres

ISPARTA

Telefon

(+90) 0*** *** ** **

Mail

erdogmusmustafa@gmail.com

İLETİŞİM FORMU

  Adınız (zorunlu)

  Telefon Numaranız

  Email Adresiniz (zorunlu)

  Konu (zorunlu)

  Mesajınız (zorunlu)

  HİZMETLERHİZMETLER

  NELER YAPABİLİRİM ?

  e-Ticaret Sistemi

           İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.

  daha fazla oku

  Web Sitesi Yapımı

                  Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum.

  daha fazla oku

  Bilişim Danışmanlık

           Piyasa da bulamadığınız bir yazılım mı arıyorsunuz? Ya da buldunuz ihtiyaçlarına cevap mı vermiyor ? Uzaktan eğitim sistemleri mi kurdurmak istiyorsunuz ? Canlı dersler mi vermek istiyorsunuz ? Şirketinizde internet kullanımını kontrol altına mı almak istiyorsunuz ? Bu gibi aklınıza gelen tüm sorulara cevap verebilirim.

  daha fazla oku

   

  Kurumsal Veri Yedekleme

                  Elektrik kesintileri, çalışan cihazın hareket ettirilmesi, vadesi dolan ürünlerin kullanılmaya devam edilmesi, elektronik arızalar vb. bir çok akla gelmeyecek nedenler veri kaybına neden olur.  Harddiskler günümüzde çoğunlukla içinde dönen bir disk bulunan yapılardan oluşur. Ve bir kullanım ömürleri vardır. Yedekleme sisteminiz yok ise birçok sebepten dolayı veri kaybına uğrayabilirsiniz.

   

  daha fazla oku

  Çocuklara Kodlama Dersi

            Devlet politikası haline de gelen kodlama geleceğimiz için önemli bir yatırımdır aslında. Çocuklarımız ileride kodlama mesleğini yapacak olsalar da olmasalar da kodlama beceresi ile edinecekleri tecrübeler her meslekte fayda sağlayacaktır. Özel ya da  grup olarak geleceğimiz olan çocuklara kodlamayı herhangi bir ingilizce beceresine sahip olmadan Türkçe ile öğretebilirim.

  daha fazla oku

  Yetişkinlere Kodlama Dersi

                   Günümüzün revaçta olan meslekerindendir, bilişim sistemleri… Lakin bilişim dediğimiz alan çok geniş bir yelpazedir. Donanım, sistem, yazılım, güvenlik vb. gruplara  ayrılır. Hatta bunlar da alt gruplara ayrılırlar. İşte bilişim alanının yazılım dediğimiz bölümünde başlangıç eğitiminden ileri seviye eğitimlere kadar birebir ya da uzaktan eğitim şekliyle eğitimler verebilirim.

  daha fazla oku

  MSTMST

  şimdilerde programcı! Bir de bazen yazar çizer; kod yazar her gün işidir,şiir yazar bazen keyfidir...

  1988 yılı Uşak doğumluyum.  Bilişim sektöründe profesyonel iş hayatımı 12 yılı aşkın süredir sürdürmekteyim. Meslek hayatına donanım ile başlayıp, ardından sistem ve sonrasında son durağım olan yazılım sektöründe devam etmekteyim. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda 4 yılı aşkın süredir iş hayatımı sürdürmekteyim. Eğitim hayatım ise şu an Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrencisi olarak sürdürmekteyim.

  Mustafa Bey, teknolojik anlamda sunduğunuz destek ve öneriler için çok teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz ve kurduğunuz server bizi bir çok dertten kurtardı. Şirket içindeki bilgi paylaşımı daha hızlı ve güvenilir hale geldi.XMAT MATBAA ANTALYA +90.242.248 39 56

  Özgür İŞLER
  Muhasebe Departmanı

  Mustafa Bey, http://www.xmat.com.tr sitemizi yaparken çalışkan, disiplinli, profesyonel, güler yüzlü, sakin ve en güzelini yapma arzusu içinde çalışan daha da güzeli ise her sorumuza soğukkanlı ve sabırla cevap veren, düzgün bir çalışma arkadaşı emekleriniz için teşekkür ederiz...XMAT MATBAA ANTALYA +90.242.248 39 56

  Ümmü TURGUT
  Grafik Tasarım Departmanı

  YORUMLAR

  • 0%
   Yazılım Geliştirme
  • 0%
   C#
  • 0%
   ANGULARJS
  • 0%
   MS SQL SERVER - MYSQL SERVER
  • 0%
   WORDPRESS

  BİLGİSAYAR YETENEKLERİM

  Happy Clients
  0
  working hours
  0
  coffee consumed
  0
  solved tickets
  0
  2014 - halen

  SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

  Yüksek Lisans
  Endüstri Mühendisliği

  2010- 2013

  AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ

  Lisans
  Yönetim Bilişim Sistemleri

  2008 - 2010

  SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

  Önlisans
  Bilgisayar Programcılığı

  2002 - 2005

  UŞAK ATATÜRK LİSESİ

  2014 - halen

  Yazılım Geliştirme Uzmanı

  Süleyman Demirel Üniversitesi
  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

  Üniversite ihtiyaçları doğrultusunda kullanılan yazılımların geliştirilmesi, güncellenmesi

  2010 - 2014

  Sistem Uzmanı

  Süleyman Demirel Üniversitesi
  Enformatik Bölüm Başkanlığı

  Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemlerinin Kurulması, Yönetilmesi, Bakım, Güncellenmesi. Linux ve Windows Sunucu Sistemlerinin Yönetimi

  2008 - 2010

  Teknik Servis

  Süleyman Demirel Üniversitesi
  Bilgi İşlem Daire Başk – Enformatik Bölüm Başk.

  Bilgisayar Teknik Servis, Yazıcı Teknik Servis, Bilgisayar Laboratuvarı Kurulum vb. Tüm donanım işlerinin takibi ve sorunların çözülmesi

  2006 - 2008

  Teknik Servis Sorumlusu

  Uşak Akışık Bilgisayar

  Bilgisayar Teknik Servis, Yazıcı Teknik Servis vb. Tüm donanım işlerinin takibi ve sorunların çözülmesi

  HİZMETLERHİZMETLER

  BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI

  İş hayatında başarı; iyi analiz edilip planlanmış, doğru yönetilen, değişen gelişen taleplere cevap verebilen, verimliliği attıran bir teknolojik yapı ile mümkün oluyor. Zor rekabet ortamında siz de katma değer sağlayacak çözümleri hedefleyerek, bilgi teknolojilerinin doğru kullanılması ve sağladığı fayda ile gücünüzü arttırmalısınız.

  Bu farkındalık ile geniş bir yelpazede Bilgi Teknolojileri danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Proje yönetimi, yazılım geliştirme, sistem analizi ve yönetimi, veri yönetimi, veri yedeklemesi, network yönetimi, bakım destek yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

  Firmanıza bilgisayar ya da bilişim ile ilgili sorunlar yaşadığında anında çözüm üretebilecek bir danışmana ihtiyacınız olursa iletişime geçebilirsiniz. 12 yıllık donanım, sistem ve yazılım sektörü tecrübelerimle sorununuza çözüm üretebilirim.

  Bilgi Teknolojisi Danışmanlığı Nedir

  Aslında bu bir meslek adıdır. Yaptığı iş ise büyük firmalar ile teknoloji üreten ve dağıtan firmalar arasında köprü görevi gören istihdam edilmesi büyük işletmeler için kaçınılmaz olan bir meslek türüdür. IT¹ uzmanları şirketlerin, bilişim ve teknoloji alanındaki sorunlarını tespit ederek, teknolojik imkanlar ve yetenekler sayesinde sorunlara çözüm bulur, ihtiyaçları karşılar. Bu özellikleri itibariyle IT Uzmanları, bilişim araçlarınasistemlere, teknolojik gelişmelere hakimdir ve açıktır.

  ¹ Information Technology (Bilgi Teknolojisi) Uzmanı

  HİZMETLERHİZMETLER

  NELER YAPABİLİRİM ?

  e-Ticaret Sistemi

           İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.
  e-ticaret hedeflerinizi gerçekleştirme sürecinde rekabet gücünüzü artırmak, gelişmiş çözümler üretmek, teknik konularda zaman kaybetmenizi önlemek hedeflerim arasındadır.

            e-Ticaret sitelerinde ki en önemli noktalardanbiri google, yandex gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmetlerin ve satışını yaptığınız ürünlerin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

  Web Sitesi Yapımı

                  Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum. Yaptığım web siteleri, program ile güçlendirilir. Bu sayede dilediğiniz zaman ürün ekleme, çıkarma, iletişim bilgilerini değiştirme vb. işlemleri yönetim panelinde gerçekleştirebilirsiniz. Web site yapımında ki en önemli nokta google, yandex gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

  Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

  Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

  Kurumsal Veri Yedekleme Planı

  1. Hard disk ya da bilgisayar arızalandığın da verilerinize güvenle ulaşabilir misiniz?
  2. Müşteri bilgileri, muhasebe kayıtları vb. verilere, “hard disk arızalandığında”, nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz ?

   İşte bu soruların cevaplarını bulamıyorsanız bir yedekleme çözümünüz yok demektir. işletmeniz veri kaybına uğradığında bunun işletmenize olan maliyeti çok büyük olacağını da başınıza gelmeden bilemeyeceksiniz.

   Örneğin muhasebe kayıtlarınızın veya müşteri bilgilerinizi tuttuğunuz hard disk arızalandığında, bu hard disk içindeki bilgilere ulaşmanız için veri kurtarma hizmeti veren firmaları araştırmaya başlamalısınız. Size bilgilerinizi kurtarmak için verecekleri fiyat 3 bin TL den başlayıp on binlerce TL ye çıkacağını göreceksiniz.

   Küçük ve orta ölçekli İşletmeler için bilgi depolamanın önemi gün geçtikte artmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak bir işletmenin en önemli hedeflerinden biridir. Bunun yanında mevcut müşterileri de kaybetmemek hedefler arasındadır. Veri kaybı yaşandığında satış kayıpları, maddi kayıplar, zaman kayıpları en üst safhaya çıkar.

   Böyle durumlarla karşılaşmamak için işletmenizde bir veri yedeklemesi sisteminin kurulu olması gerekir.

   Veri koruması konusunda Uygulamalı Danışmanlık hizmeti almak isterseniz ulaşabilirsiniz. Verileriniz aynı anda 2 ve daha fazla diske kayıt edilecek teknolojiye sahip olacaksınız. Harddiskinizin biri yansa bile içiniz rahat olacak… Çünkü diğer diskler içinde aynı verilerinizin kopyası otomatik alınmıştı…

  Web Siteniz Neden Mobil Dostu Olmalı?

              İnternet kullanımının yaklaşık %60 ı, mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Web siteniz mobil cihazlara uygun olarak yapılmamışsa, ya gelen müşteri anında sitenizi terk eder, ya da aramalarda bulamayacağı için hiç  girmez. Bu durum yüzlerce müşteriyi kaçırıyor olabileceğinizin göstergesidir. Google, yandex vb. arama siteleri telefon, tablet gibi cihazlara uyumlu olmayan siteleri artık arama sonuçlarında yer vermiyor. 

  Web sitenizin Mobil cihazlara uyumlu olması demek, mobil cihazlar üzerinden Web sitenize girildiğinde, web sayfalarının eksiksiz ve kolay görüntülenebilir olması demektir. İnternet üzerindeki kullanıcı trafiğinin %60’sından daha fazlası akıllı telefonlar, tabletler gibi mobil cihazlarla gerçekleşmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

  Geçtiğimiz yıllarla berabermobil cihazlar internet kullanımında masaüstü cihazları geride bıraktı.

  Geçtiğimiz yıllarla beraber mobil cihazlar internet kullanımında masaüstü cihazları geride bıraktı. Kaynak.

  mobiletraffigrow

  Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı sürekli artıyor. 2018 yılında mobil internet trafiğinin %61,2 oranında artması bekleniyor. Kaynak.

  Behold appear first, kind all i saying fowl man itself moved which every open shall moved subdue appear.

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  •  Contabile computer 100% responsive design
  •  Contabile laptop 100% responsive design
  •  Contabile tablet 100% responsive design
  •  Contabile smartfon 100% responsive design

  I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

  E-COMMERCE

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  Creative Ideas

  Minima maxime quam architecto quo inventore harum ex magni, dicta impedit.

  HİZMETLERHİZMETLER

  Çocuklara Kodlama Öğretimi

  5, 6 , 7 , 8. sınıf 60 Adet öğrenci kodlama eğitimini labaratuar ortamında ana dilimiz Türkçe olarak, herhangi bir yabancı dile (ingilizce) ihtiyaç duymadan 5-7 hafta arasında programlamanın kodlamanın temellerine sağlam şekilde giriş yaptılar.

  Kodlama Nedir?
  Bilgisayar yazılımları oluşturmak için kullanılan elektronik dile, kodlama denir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak da tanımlanır. “Yeniçağın alfabesi” olarak önemi her geçen gün artan kodlamanın, yazılımlar üretmek, uygulamalar oluşturmak ve web sitesi yapmak gibi çağımızın bilgi ve iletişim teknolojilerini yönlendiren alanların temeli olarak öne çıktığını görüyoruz.
  Kodlama Neden Önemli?
  İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle beraber, gelişmiş ülkeler geleceğe yönelik yeni stratejiler geliştirmeye başladılar. Bunlardan  en önemlisi teknoloji ile paralel gelişmekte olan yazılımdır. Yazılım günümüzde hayatımızın her alanında gerekli duruma geldi. Bunun farkında  olan ülkeler  eğitim sistemlerinde temel baz alarak “Her kademe Kodlama Dersi” eklediler.
  Değişen üretim şekillerine ayak uydurmak ve üreten dünyanın aktif bir üyesi olmak için kodlama dilini bilmek vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Dünyanın önde gelen endüstrileşmiş ülkelerinin eğitim müfredatlarını değiştirerek karşılamaya ciddi bir şekilde hazırlandıkları “yeni sanayi devrimi” Endüstri 4.0’da yer alabilmek için en temel becerilerden biri kodlama olarak öne çıkıyor. Kodlama becerilerini erken yaşta edinen bireyler, gelecekte üretim şekilleri başta olmak üzere hayatın her alanında kendini hissettirecek Endüstri 4.0’a hazır olarak yetişiyorlar.
  Erken Yaşta Kodlama Öğrenmek Başarıyı Getiriyor
  Gelecekte kodlamanın yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası olacağı öngörülse de, aslında kodlama günümüzde de büyük önem taşımaktadır. Dünya çapında internet girişimcileri ve teknoloji üreten şirketleri kuran başarılı insanların erken yaşlarda kodlama becerisi edinmiş kişiler olması dikkat çekicidir.
  Erken yaşta kod yazmaya başlayan ve girişimiyle dünya çapında bir başarı elde eden, sosyal medyada en çok kullanılan uygulama olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kod yazmayı 9 yaşında öğrenmiştir. Dünyanın en başarılı girişimcileri arasında sayılan Bill Gates ise ilk programını 13 yaşında yazmıştır.
  Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden biri olan Steve Jobs; “Bence bu ülkede herkes bilgisayar programlamayı öğrenmeli. Bir bilgisayar dili öğrenmeli. Çünkü bu, insana nasıl düşüneceğini öğretiyor. Ben bilgisayar bilimini bir sosyal bilim olarak görüyorum. Bu herkesin öğrendiği bir şey olmalı.” diyerek kodlamanın öneminden bahsetmiştir.
  Kodlamanın Erken Yaşta Öğrenilmesinin Avantajları Nelerdir?
  Kodlama (veya bilgisayar programlama) yeni bir okuryazarlık türüdür. Yazı yazmak düşüncenizi organize etmeye ve fikirlerinizi ifade etmeye yardımcı olurken, kodlamada da aynı şey geçerlidir.
  Erken çocuklukta kodlama eğitimi ile çocukların aritmetik ve okuryazarlık gelişimleri desteklenir
  Dijital çağda doğan çocukların dijital makinelere ve hayat tarzına uyum sağlamaları bir önceki nesle göre daha kolaydır. Çocuklara erken yaşta programlama eğitimi verildiğinde; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme becerileri kazanırlar. Bu özelikte bireylerin yetişmesi sadece bilgisayar, yazılım alanında değil, tüm alanlarda fark yaratır. Erken çocuklukta kodlama eğitimi çocuklara, Türkçe, matematik gibi alanlarda ve günlük hayatta karşılaştıkları problemlerde, olaylar arasında ilişki kurup daha kısa sürede anlama ve sorunu çözebilme becerilerini kazandırır.
  İlkokulda Kodlama Eğitimi Çocuklara Ne Gibi Katkılar Sağlıyor?
  Kodlama çocuklara sadece teknoloji becerileri değil; problem çözme, iletişim kurma, takım çalışması, planlama, karar verme, değerlendirme, yaratıcılık ve kritik düşünme gibi hayatın her alanında faydalı olacak, hem bugünün hem de yarının mesleklerini yapmak için gerekli olan birçok beceriyi geliştirme olanağı da sunar.

  Çocuklar neden kodlama eğitimi almalı?
  Çocuğunuzun erken yaşta kodlama eğitimi alması için pek çok önemli neden bulunuyor.

  • Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.
  • Programlama öğrenmek aslında yeni bir dil öğrenmek gibi. Uzmanlara göre de ne kadar erken yaşta başlanırsa öğrenmesi o kadar kolay oluyor.
  • 2020 yılı itibari ile ABD’de mühendis yetersizliği nedeniyle 1 milyon boş teknik iş pozisyonu olacak. Türkiye için bu konuda yapılmış bir araştırma yok ama iş ilanlarına göz attığınızda programlama yavaş yavaş tüm işlerin tanımlarında kendine yer başlıyor diyebiliriz.
  • Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki öngörülen yeni işlerin  yüzde 60’ı bilgisayarla ilişkili olacak.
  • Kod yazma çiftçilikten  hukuka, inşaattan tıbba kadar her endüstride kullanılabiliyor.
  • Bilgisayar mühendisliği yeni mezunlar arasında en çok kazandıran işlerden biri.
  • Kodlama aynı zamanda en yeni liberal sanatlardan. Liberal sanatlar insanları hayata hazırlamak ve öğrencilere etraflarındaki dünyayı daha iyi anlamaları konusunda yardım etmek üzere tasarlanıyor. Kodlama ise dijitalleşen hayatta dünyadaki olup biteni anlama adına giderek daha kıymetli hale gelecek bir alan.

  HİZMETLERHİZMETLER

  Kurumsal Veri Yedekleme Planı

  Kurumsal Veri Yedekleme Planı

  1. Hard disk ya da bilgisayar arızalandığın da verilerinize güvenle ulaşabilir misiniz?
  2. Müşteri bilgileri, muhasebe kayıtları vb. verilere, “hard disk arızalandığında”, nasıl ulaşacağınızı biliyor musunuz ?

   İşte bu soruların cevaplarını bulamıyorsanız bir yedekleme çözümünüz yok demektir. işletmeniz veri kaybına uğradığında bunun işletmenize olan maliyeti çok büyük olacağını da başınıza gelmeden bilemeyeceksiniz.

   Örneğin muhasebe kayıtlarınızın veya müşteri bilgilerinizi tuttuğunuz hard disk arızalandığında, bu hard disk içindeki bilgilere ulaşmanız için veri kurtarma hizmeti veren firmaları araştırmaya başlamalısınız. Size bilgilerinizi kurtarmak için verecekleri fiyat 3 bin TL den başlayıp on binlerce TL ye çıkacağını göreceksiniz.

   Küçük ve orta ölçekli İşletmeler için bilgi depolamanın önemi gün geçtikte artmaktadır. Yeni müşteriler kazanmak bir işletmenin en önemli hedeflerinden biridir. Bunun yanında mevcut müşterileri de kaybetmemek hedefler arasındadır. Veri kaybı yaşandığında satış kayıpları, maddi kayıplar, zaman kayıpları en üst safhaya çıkar.

   Böyle durumlarla karşılaşmamak için işletmenizde bir veri yedeklemesi sisteminin kurulu olması gerekir.

   Veri koruması konusunda Uygulamalı Danışmanlık hizmeti almak isterseniz ulaşabilirsiniz. Verileriniz aynı anda 2 ve daha fazla diske kayıt edilecek teknolojiye sahip olacaksınız. Harddiskinizin biri yansa bile içiniz rahat olacak… Çünkü diğer diskler içinde aynı verilerinizin kopyası otomatik alınmıştı…

  Dijital Veriler ve HDD ler İle İlgili Tavsiye Bilgiler

  Hard Disk (HDD) Nedir ?

  Verilerimizi kalıcı olarak saklamak için kullanılan bir saklama birimidir. Sabit disk döner bir mil üzerine sıralanmış, metal veya plastikten yapılma ve üzeri manyetik bir tabaka ile kaplı plakalar ve bu plakaların alt ve üst kısımlarında yerleşen okuma/yazma kafalarından oluşur. Veriler sabit diskteki bu manyetik tabakalar üzerine kaydedilir. Verilerin kaydedilmesinde mıknatıslanma mantığı kullanılır. Mıknatısın iki kutbu dijital olarak 1 ve 0 ‘ı temsil eder. Verilerimiz böylece küçük mıknatıslar halinde bu manyetik ortamlara yazılırlar. Bu manyetik tabakaların üstü dairesel çizgilerle örülüdür. Bunlara iz (track) denir.

  Sabit disk’te birden fazla plakalar üst üste dizilmiştir. Bu plakaların hem alt hem de üst tarafına bilgi yazılabilir. Herbir plaka üzerinde altlı-üstlü yerleşen ve herbirinin ortadaki mile uzaklığı aynı olan izlerin oluşturduğu gruba silindir ismi verilir. Sabit disk üzerinde herbir yüz bir kafa tarafından okunmaktadır. Bu nedenle kafa ve yüz aynı terime karşılık gelir. İz yapısını pasta dilimi şeklinde bölünmesiyle oluşan ve sabit disk üzerinde adreslenebilir en küçük alana denk gelen parçaya ise sektör (Sector) adı verilir ve bir sektörün barındırabileceği veri miktarı 512 byte uzunluğundadır. Bu sektör, kafa ve izler sabit diskte verinin adreslenmesi için kullanılırlar.

  Hard disk Alırken nelere dikkat edilmeli? 

  1-Depolama Kapasitesi
  2-Dönüş Hızı
  3-İz başına sektör sayısı
  4-Erişim süresi
  5-Dahili veri transferi
  6-Kullanılan arabirim(ATA ,SATA ,..)

  Hard disk Kullanımında dikkat edilecek hususlar?

  1-Bilgisayar Kasasının en alt kısmına monte edilmeli.
  2-Bağlantı uçları (Power ile IDE) kırmızı renkli uçları birbirine dönük olmalıdır.
  3-Harddisk sanal olarak en az ikiye bölünmelidir.
  4-Darbelerden kaçınılmalıdır.
  5-Çalışırken kesinlikle hareket ettirilmemelidir.
  6-Kapaklarının vidaları gevşetilmemelidir.
  7-Jampır ayarlarının uygunluğu kontrol edilmelidir.

  Bu bölüm ev kullanıcıları için tavsiye bilgilerdir

  Harici harddisk nasıl kullanılır, harici harddisk kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

  Harici harddisklerin kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Hassas ve çabuk arıza yapabilen cihazlardır. Bunları kullanırken gerekli özeni göstermezseniz ne kadar kaliteli ve pahalı bir model almış olursanız olun arıza ve problemler kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle harici harddisklerin bakımı konusuna değinmek istiyoruz. Harici harddisklerin bakımı da dahili harddisklerin bakımına benzer. Düzenli olarak hatalara karşı denetlenmeleri ve defrag işlemi de denilen birleştirme işleminin yapılması oldukça faydalı olacaktır. Çoğu kullanıcı için zaman kaybı gibi görülen bu bakım işlemleri aslında harici harddisklerini arızalardan koruyan ve performansını arttıran oldukça önemli ve gerekli işlemlerdir. Bunları periyodik olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde harici harddiskleri çalıştırırken sarsmamaya ve düzgün bir yere sabitlemeye özen göstermelisiniz. Buradaki düzgün yerden kasıt fazla nemli olmayan, aşırı sıcak veya soğuğa maruz kalmayacağı, dış darbelere karşı korunaklı bir yerdir. Çünkü harici harddisklerin en hassas olduğu ve arızaya açık olduğu anlar çalıştıkları anlardır. Bunun yanı sıra düzgün bir elektrik tesisatı kullanmanız da oldukça önemli bir konudur. Elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmaları ülkemizde sıklıkla karşılaşabildiğimiz durumlardır. Bunlara karşı hazırlık ve önlemini almış olmak gereklidir. Tüm elektronik eşyalar için geçerli olan bir durumdur bu. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da harici harddisklerin bilgisayara bağlanması ve bağlantının kesilmesidir. Bazı harddisk modellerinin üzerinde power tuşu bulunur. Tavsiyemiz aldığınız harici harddiski kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu tamamen okuyun. Nasıl bağlanıp nasıl sökülmesi gerektiğine dair tüm detayları bu kılavuzlarda fazlasıyla bulabilirsiniz. Özellikle bu cihazların sökülmesi sırasında bazı dosya sistemine zarar veren problemler ortaya çıkabiliyor. Bu aygıtların bağlandıkları bilgisayardan düzgün şekilde ayrılmaları oldukça önemli. Direk bağlantı kablosunu sökmek yerine donanımı güvenle kaldırma işlemi veya harddiskin üzerindeki power tuşundan önce enerjiyi kesmek doğru olan çıkarma yöntemleridir. Mutlaka bunları kullanınız.

  Kullanım amaçlarına göre bir harici harddisk nasıl kullanılır?

  Bir harici harddisk nasıl kullanılır sorusuna cevap aramadan önce harici harddiski ne için kullanacağınızı tespit etmeniz gerekir. Zira harici harddisk kullanılacağı amaca göre farklı şekillerde kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse, sunum yapmak için kullanılacak olan bir harici harddisk sadece sunum yapılacağı zaman diliminde aktif olarak kullanılmaktadır. Arşiv olarak kullanılan bir harici harddisk ise arşive her ihtiyaç duyulduğunda, belki de her gün birkaç saat aktif şekilde kullanılacaktır. Kullanım sıklıkları dışında elbetteki harici harddisklerin veri depolama, veri yedekleme ve veri transferi yapmak amacıyla tercih edildikleri yönünde bir genelleme yapabiliriz. Veri depolama, genel olarak sadece tek bir kopyası olan verinin harici harddiskte muhafaza edilmesine denir. Veri yedekleme, maddi ya da manevi açıdan önem arz eden verilerin kopyalarının harici harddiskte muhafaza edilmesine denir. Önem verilen verilerin kendileri hasar görür, silinir ya da kaybolursa harici harddisklerdeki yedekler sayesinde veri kaybının önüne geçilmiş olur. Veri transferi ise bir bilgisayar ortamından harici harddiske kesilip ya da kopyalanıp yapıştırılan bir verinin, harici harddiskten başka bir bilgisayar ortamına aktarılmasına denir. Sonuç olarak hemen hemen her veri hareketi için harici harddisk kullanılmaktadır diyebiliriz.

  Şirketler bünyelerinde büyük boyutlarda dijital verileri barındırmaktadırlar. Müşteri Bilgileri, Ürün Bilgileri, Muhasebe Bilgileri, Üretilen İçerikler (resim,video,metin). Herhangi bir arıza durumunda ise bir dosyanın yedeğini bir başka  harici diske yedekleyerek veri kaybına önlem alınmakta. Yedek dosyalar diske sığmamaya başladığında yeni bir disk satın alınıp, aynı dosyalar birden fazla diske kopyalanmakta, aynı veriler farklı sürümlerde farklı disklerde saklanmakta.  Bu durum veri boyutu büyüdükçe yönetilemez bir hale gelmektedir.
  Günümüzde bilgi depolamanın önemi giderek artmaktadır. Bilgi depolanması maliyetli görünse de depolanan bilginin kaybedilmesi daha büyük maliyetlere yol açmaktadır. Bu gibi durumlarda alternatif bir sürü çözüm bulunmaktadır. Siz veri boyutu büyüdükçe yönetilmez olan veri yedekleme yönteminizden vazgeçip daha teknolojik ve zahmetsiz teknik detayların tarafımdan yapıldığı otomatik yedekleme sistemi ile tanışmak isterseniz detayları konuşmak için tarafıma ulaşmanız  yeterli olacaktır.

  HİZMETLERHİZMETLER

  Web Sitesi Yapımı

  Web Sitesi Yapımı

                  Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum. Yaptığım web siteleri, program ile güçlendirilir. Bu sayede dilediğiniz zaman ürün ekleme, çıkarma, iletişim bilgilerini değiştirme vb. işlemleri yönetim panelinde gerçekleştirebilirsiniz. Web site yapımında ki en önemli nokta google, yandex gibi arama motorlarında web sitenizin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ücret talep edilmemektedir.

  Şirket Sitesi Yaptırmak İstiyorum

  İşletmenizin  internet sayesinde tüm dünyaya duyurmak, yeni müşteriler kazanmak günümüzde olmazsa olmazdır. Cironuzu ikiye katlayabilecek kapasiteye sahiptir. Yeni bir site yaptırmak veya şirketinizin mevcut sitesini yenilemek istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

  Kişisel Tanıtım Sitesi Yaptırmak İstiyorum

  Şahıs olarak vasıfsız insanlardan ayrılan bir mesleğe sahip olan insanlar yaptıkları mesleğe dair bilgi paylaşımlarını, tanıtımlarını, referanslarını, portfolyolarını artık internet ortamında yayınlamaktalar. Örneğin; doktorlar, avukatlar, veteriner hekimler, özel ders veren öğretmenler, psikologlar, fotoğrafçılık, yazarlar, sanatçılar, siyasetçiler, akademisyenler diyetisyenler … internet ortamında ve sosyal medyada mesleklerine dair paylaşımlar yapmaktalar. Ve bir web sitesine ihtiyaç duyarlar. Sizde böyle bir kişisel web sayfanız olmasını isterseniz memnuniyetler yardımcı olurum.

  Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

  Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

  HİZMETLERHİZMETLER

  e-Ticaret Sistemleri

  e-Ticaret Sistemi

           İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.
  e-ticaret hedeflerinizi gerçekleştirme sürecinde rekabet gücünüzü artırmak, gelişmiş çözümler üretmek, teknik konularda zaman kaybetmenizi önlemek hedeflerim arasındadır.

            e-Ticaret sitelerinde ki en önemli noktalardan biri google, yandex gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmetlerin ve satışını yaptığınız ürünlerin üst sıralarda çıkmasıdır. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız için yapılması gereken tüm alt yapı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu işlem için ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

  E-Ticaretin yararları

         E-Ticaret internet ortamında müşterilerin gerçek ya da sanal ürünleri dijital para (eft-havale-kredi kartı) karşılığında satın alması&kiralaması işlemidir. Kısaca tanımlanacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz. Yararlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz…

  1. Firmanızın internet üzerinden müşterilerine satış yapabileceği 7/24 açık bir şubesi olur. Siz uyursunuz şubeniz çalışmaya devam eder.
  2. Bu şube güvenli ödeme yöntemleriyle çalışacağı için para kaybınız olmaz.
  3. Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti yüksek bir işletmeyseniz ürünü pazarlamanız daha kolaylaşır. Siz müşteri aramazsınız müşteri sizi bulur.
  4. Sanal mağazanız , maddi yükünüzü azaltılabilir.
  5. Ürünlerinizi satabileceğiniz maliyeti düşük ve her an ulaşılabilir bir mağazaya sahip olursunuz
  6. Ürünler hakkında detaylı bilgiler sunabileceğiniz bir platformdur.
  7. Stokta ürün bulundurmayarak talebe göre satış yapabilirsiniz
  8. Sadece bulunduğu şehirde değil tüm Türkiye ve Dünyada yeni müşteri bulma imkanı yüksektir.
  9. Ulaşılabilirliği tek tıklama uzaktadır. Ve daha bir sürü fayda sağlayan özelliklere sahiptir.

   Eticaretiniz varsa firmanızın 7/24 açık bir şubesi var demektir.

  Sitenin ya da e-Ticaret Sisteminin güvenliği

  Site güvenliği ile ilgili tüm yedekleme, bakım, güncelleme işlemleri tarafımdan belirli periyotlarla kontrol edilmektedir. Yedekleme sistemi sayesinde günlük, haftalık, aylık yedeklerle site dosyalarınız güvenli olarak saklanmaktadır. Bu aşamalarda siz hiç bir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

  BenimleBenimle

  İletişime Geçin

  İletişme Geçin

  Sağ tarafta bulunan form üzerinden direk bana ulaşabilirsiniz…

  Adres

  ISPARTA

  Telefon

  (+90) 0*** *** ** **

  Mail

  erdogmusmustafa@gmail.com

  İLETİŞİM FORMU

   Adınız (zorunlu)

   Telefon Numaranız

   Email Adresiniz (zorunlu)

   Konu (zorunlu)

   Mesajınız (zorunlu)

   HİZMETLERHİZMETLER

   NELER YAPABİLİRİM ?

   e-Ticaret Sistemi

            İnternet de de mağaza açıp satış yapmak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için mobil uyumlu  e-Ticaret sistemlerinin kurulumlarını yapmaktayım.

   daha fazla oku

   Web Sitesi Yapımı

                   Çalışmalarımdaki odak noktam sizsiniz, Sizin istediğiniz şekilde, size özel, firma yapınızı ya da kişiliğinizi en iyi şekilde tanıtacak, %100 Mobil uyumlu ve SEO dostu web siteleri yapıyorum.

   daha fazla oku

   Bilişim Danışmanlık

            Piyasa da bulamadığınız bir yazılım mı arıyorsunuz? Ya da buldunuz ihtiyaçlarına cevap mı vermiyor ? Uzaktan eğitim sistemleri mi kurdurmak istiyorsunuz ? Canlı dersler mi vermek istiyorsunuz ? Şirketinizde internet kullanımını kontrol altına mı almak istiyorsunuz ? Bu gibi aklınıza gelen tüm sorulara cevap verebilirim.

   daha fazla oku

    

   Kurumsal Veri Yedekleme

                   Elektrik kesintileri, çalışan cihazın hareket ettirilmesi, vadesi dolan ürünlerin kullanılmaya devam edilmesi, elektronik arızalar vb. bir çok akla gelmeyecek nedenler veri kaybına neden olur.  Harddiskler günümüzde çoğunlukla içinde dönen bir disk bulunan yapılardan oluşur. Ve bir kullanım ömürleri vardır. Yedekleme sisteminiz yok ise birçok sebepten dolayı veri kaybına uğrayabilirsiniz.

    

   daha fazla oku

   Çocuklara Kodlama Dersi

             Devlet politikası haline de gelen kodlama geleceğimiz için önemli bir yatırımdır aslında. Çocuklarımız ileride kodlama mesleğini yapacak olsalar da olmasalar da kodlama beceresi ile edinecekleri tecrübeler her meslekte fayda sağlayacaktır. Özel ya da  grup olarak geleceğimiz olan çocuklara kodlamayı herhangi bir ingilizce beceresine sahip olmadan Türkçe ile öğretebilirim.

   daha fazla oku

   Yetişkinlere Kodlama Dersi

                    Günümüzün revaçta olan meslekerindendir, bilişim sistemleri… Lakin bilişim dediğimiz alan çok geniş bir yelpazedir. Donanım, sistem, yazılım, güvenlik vb. gruplara  ayrılır. Hatta bunlar da alt gruplara ayrılırlar. İşte bilişim alanının yazılım dediğimiz bölümünde başlangıç eğitiminden ileri seviye eğitimlere kadar birebir ya da uzaktan eğitim şekliyle eğitimler verebilirim.

   daha fazla oku

   MSTMST

   şimdilerde programcı! Bir de bazen yazar çizer; kod yazar her gün işidir,şiir yazar bazen keyfidir...

   1988 yılı Uşak doğumluyum.  Bilişim sektöründe profesyonel iş hayatımı 12 yılı aşkın süredir sürdürmekteyim. Meslek hayatına donanım ile başlayıp, ardından sistem ve sonrasında son durağım olan yazılım sektöründe devam etmekteyim. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda 4 yılı aşkın süredir iş hayatımı sürdürmekteyim. Eğitim hayatım ise şu an Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans öğrencisi olarak sürdürmekteyim.

   Mustafa Bey, teknolojik anlamda sunduğunuz destek ve öneriler için çok teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz ve kurduğunuz server bizi bir çok dertten kurtardı. Şirket içindeki bilgi paylaşımı daha hızlı ve güvenilir hale geldi.XMAT MATBAA ANTALYA +90.242.248 39 56

   Özgür İŞLER
   Muhasebe Departmanı

   Mustafa Bey, http://www.xmat.com.tr sitemizi yaparken çalışkan, disiplinli, profesyonel, güler yüzlü, sakin ve en güzelini yapma arzusu içinde çalışan daha da güzeli ise her sorumuza soğukkanlı ve sabırla cevap veren, düzgün bir çalışma arkadaşı emekleriniz için teşekkür ederiz...XMAT MATBAA ANTALYA +90.242.248 39 56

   Ümmü TURGUT
   Grafik Tasarım Departmanı

   YORUMLAR

   • 0%
    Yazılım Geliştirme
   • 0%
    C#
   • 0%
    ANGULARJS
   • 0%
    MS SQL SERVER - MYSQL SERVER
   • 0%
    WORDPRESS

   BİLGİSAYAR YETENEKLERİM

   Happy Clients
   0
   working hours
   0
   coffee consumed
   0
   solved tickets
   0
   2014 - halen

   SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

   Yüksek Lisans
   Endüstri Mühendisliği

   2010- 2013

   AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ

   Lisans
   Yönetim Bilişim Sistemleri

   2008 - 2010

   SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

   Önlisans
   Bilgisayar Programcılığı

   2002 - 2005

   UŞAK ATATÜRK LİSESİ

   2014 - halen

   Yazılım Geliştirme Uzmanı

   Süleyman Demirel Üniversitesi
   Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

   Üniversite ihtiyaçları doğrultusunda kullanılan yazılımların geliştirilmesi, güncellenmesi

   2010 - 2014

   Sistem Uzmanı

   Süleyman Demirel Üniversitesi
   Enformatik Bölüm Başkanlığı

   Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemlerinin Kurulması, Yönetilmesi, Bakım, Güncellenmesi. Linux ve Windows Sunucu Sistemlerinin Yönetimi

   2008 - 2010

   Teknik Servis

   Süleyman Demirel Üniversitesi
   Bilgi İşlem Daire Başk – Enformatik Bölüm Başk.

   Bilgisayar Teknik Servis, Yazıcı Teknik Servis, Bilgisayar Laboratuvarı Kurulum vb. Tüm donanım işlerinin takibi ve sorunların çözülmesi

   2006 - 2008

   Teknik Servis Sorumlusu

   Uşak Akışık Bilgisayar

   Bilgisayar Teknik Servis, Yazıcı Teknik Servis vb. Tüm donanım işlerinin takibi ve sorunların çözülmesi